Pork snout salad
Nutrition Facts (per 100g)
172
Calories
8.5g
Protein
0.9g
Carbs
14.8g
Fat
Macronutrients
| Nutrition Facts | per 100g |
|---|---|
| Calories | 172.0 kcal |
| Protein | 8.5 g |
| Carbs | 0.9 g |
| Sugar | 0.6 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Fat | 14.8 g |
| Saturated Fat | 3.6 g |
| Monounsaturated Fat | 9.9 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.0 g |
Vitamins
| Vitamin A | 0.0 mg |
| Vitamin B1 | 0.0 mg |
| Vitamin B2 | 0.0 mg |
| Vitamin B3 | 0.0 mg |
| Vitamin B5 | 0.0 mg |
| Vitamin B6 | 0.0 mg |
| Vitamin B9 | 0.0 mg |
| Vitamin B12 | 0.0 mg |
| Vitamin C | 0.0 mg |
| Vitamin D | 0.0 mg |
| Vitamin E | 0.0 mg |
| Vitamin K | 0.0 mg |
Minerals
| Calcium | 14.7 mg |
| Copper | 0.0 mg |
| Iron | 1.4 mg |
| Magnesium | 7.8 mg |
| Manganese | 0.0 mg |
| Phosphorus | 0.0 mg |
| Potassium | 97.0 mg |
| Selenium | 0.0 mg |
| Zinc | 1.6 mg |
Other
| Cholesterol | 587.0 mg |
| Sodium | 700.0 mg |
| Water | 75.5 g |