Pasta salad with cheese and vegetables
Nutrition Facts (per 100g)
119
Calories
4.4g
Protein
13.7g
Carbs
4.8g
Fat
Macronutrients
| Nutrition Facts | per 100g |
|---|---|
| Calories | 119.0 kcal |
| Protein | 4.4 g |
| Carbs | 13.7 g |
| Sugar | 2.1 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Fat | 4.8 g |
| Saturated Fat | 1.4 g |
| Monounsaturated Fat | 0.9 g |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
Vitamins
| Vitamin A | 105.0 mg |
| Vitamin B1 | 0.0 mg |
| Vitamin B2 | 0.0 mg |
| Vitamin B3 | 0.4 mg |
| Vitamin B5 | 0.0 mg |
| Vitamin B6 | 0.1 mg |
| Vitamin B9 | 16.0 mg |
| Vitamin B12 | 0.0 mg |
| Vitamin C | 21.0 mg |
| Vitamin D | 0.0 mg |
| Vitamin E | 1.9 mg |
| Vitamin K | 0.0 mg |
Minerals
| Calcium | 14.0 mg |
| Copper | 0.1 mg |
| Iron | 0.6 mg |
| Magnesium | 11.0 mg |
| Manganese | 0.2 mg |
| Phosphorus | 37.0 mg |
| Potassium | 84.0 mg |
| Selenium | 0.0 mg |
| Zinc | 0.4 mg |
Other
| Cholesterol | 6.0 mg |
| Sodium | 51.0 mg |
| Water | 75.4 g |