Cervelas salad
Nutrition Facts (per 100g)
259
Calories
7.6g
Protein
1.9g
Carbs
24.2g
Fat
Macronutrients
| Nutrition Facts | per 100g |
|---|---|
| Calories | 259.0 kcal |
| Protein | 7.6 g |
| Carbs | 1.9 g |
| Sugar | 1.3 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Fat | 24.2 g |
| Saturated Fat | 6.2 g |
| Monounsaturated Fat | 0.0 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.0 g |
Vitamins
| Vitamin A | 0.0 mg |
| Vitamin B1 | 0.0 mg |
| Vitamin B2 | 0.0 mg |
| Vitamin B3 | 0.0 mg |
| Vitamin B5 | 0.0 mg |
| Vitamin B6 | 0.0 mg |
| Vitamin B9 | 0.0 mg |
| Vitamin B12 | 0.0 mg |
| Vitamin C | 0.0 mg |
| Vitamin D | 0.0 mg |
| Vitamin E | 0.0 mg |
| Vitamin K | 0.0 mg |
Minerals
| Calcium | 0.0 mg |
| Copper | 0.0 mg |
| Iron | 0.0 mg |
| Magnesium | 0.0 mg |
| Manganese | 0.0 mg |
| Phosphorus | 0.0 mg |
| Potassium | 0.0 mg |
| Selenium | 0.0 mg |
| Zinc | 0.0 mg |
Other
| Cholesterol | 0.0 mg |
| Sodium | 0.0 mg |
| Water | 0.0 g |